Продовжуємо подорожувати

Дата: 30.10.2017 12:10

При Кіптівській публічній центральній бібліотеці продовжує працювати клуб мандрівників «ВОЯЖ». Цього разу керівник клубу Ірина Погоняйло, разом з постійними учасниками клубу, відвідали Свято-Троїцький монастир або ж Китаївську пустинь, яка знаходиться на півдні Києва, на околиці Голосіївського лісу.

Віддавна святиня була важливою складовою так званого «Київського Афону». Перша документальна згадка про монастир датується 1716 роком, проте історія обителі тягнеться ще з часів засновників Києво-Печерської лаври прп. Антонія і Феодосія, адже монастир постав із келій-печер схимників, місце яких довгий час залишалося невідомим. Обитель відома своїм аскетичним духом, тут спочивають мощі прп. Феофіла (Россохи) та прп. Серафима Саровського. Та, напевно, найбільш незвична і водночас визначна сторінка історії монастиря – життя жінки, яка прийняла постриг як чоловік – прп. Досифея, яка славилася чудами і до якої приїжджала імператриця Єлизавета.

Всі хто відвідав цю святиню, попри холодну погоду, змерзлі, але щасливі дякували організаторам, та сказали що з нетерпінням чекають нових поїздок.