Козелецький район, Чернігівська область

Форум на тему: Ефективне управління освітою в ОТГ. Від створення органу управління до реалізації плану оптимізації мережі шкіл

15-16 листопада 2016 року делегація Кіптівської сільської ради у складі голови Володимира Кучми, начальника відділу освіти Станіслава Пузирного, директора Підлісненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Марини Дворак та представника батьківського комітету Прогресівської ЗОШ І-ІІІ  ступенів Катерини Орел взяли участь у міжнародній конференції на тему «Ефективне управління освітою в ОТГ. Від створення органу управління до реалізації плану оптимізації мережі шкіл» у рамках реалізації шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» за сприяння Міністерства освіти і науки України Міністерства регіонального розвитку та за експертної підтримки надзвичайного та Повноважного Посла Королівства Швеції в Україні Мартіна Хагстрьома.

Із вступним словом щодо розвитку громад у 2016 році та перспектив процесу децентралізації в Україні виступив Геннадій ЗУБКО, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич накреслила основні питання підходів і функцій управління освітою в об’єднаних територіальних громадах.

Учасники конференції  познайомились з досвідом створення та діяльністю органів управління освітою в Швеції, Польщі, громадах Хмельницької області та  обмінялися власним досвідом. Крім того, було презентовано принципи та алгоритми оптимізації мережі шкіл в умовах створення громад та створення, і функціонування освітніх округів, опорних шкіл як освітніх, культурних та спортивних центрів.