Стартував пілотний проект "Рука допомоги"

Дата: 04.04.2018 16:28

Міністерство соціальної політики України за підтримки Світового банку реалізує пілотний проект «Рука допомоги», мета якого -  виведення малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб із стану бідності шляхом допомоги у працевлаштуванні або у започаткуванні власної справи.

Кіптівська об’єднана територіальна громада стала першою, серед громад Чернігівщини, де почне реалізовуватись даний проект, кінцевим результатом якого є зменшення рівня безробіття та бідності в регіоні, повернення на ринок праці громадян, які тривалий час не працювали, інтеграція до ринку праці внутрішньо переміщених осіб, створення нових робочих місць, зменшення навантаження на державний та місцевий бюджети.

Учасникам проекту пропонуються нові можливості для праці:  безвідсоткова поворотна фінансова допомога (безвідсотковий кредит) для закупівлі обладнання та матеріалів з метою організації власного бізнесу, допомога у працевлаштуванні, зокрема, на нові робочі місця, участь в оплачуваних громадських роботах (виконання сільськогосподарських робіт, робіт із благоустрою територій, підсобних робіт на будівництві тощо).

Громадянам, які вирішать розпочати власний бізнес, надаватиметься консультаційний та юридичний супровід, за потреби – допомога у розробці бізнес-плану для успішного старту підприємницької діяльності.

Сьогодні жителі Кіптівської ОТГ, сім’ї яких мають статус малозабезпечених та внутрішньо переміщені особи, разом з керівництвом громади та старостами взяли участь в розширеному засіданні за участю заступника директора обласного центру зайнятості Роговця Сергія Вікторовича, заступника начальника відділу організації і сприяння працевлаштуванню Чернігівського обласного Центру зайнятості Сторожевої Наталії Іванівни, начальна відділу з питань трудових ресурсів та зайнятості населення Департаменту соціального захисту населення Чернігівської ОДА Бригинець Олени Миколаївни, директора Козелецького районного Центру зайнятості Воробей Галини Степанівни, які розповіли присутнім про всі умови участі в проекті та надали роз’яснення щодо збору всіх необхідних документів.

Кіптівський сільський голова Володимир Кучма зазначив: «Жителям громади випав унікальний шанс започаткувати власну справу, та своїм прикладом змотивувати інші сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах до покращення свого матеріального становища».

Представники проекту «Рука допомоги» надали громадянам час, для того щоб прийняти рішення щодо участі в проекті, та визначитися з бізнес-планами.