Як у Кіптівській ОТГ молодь щедрувала

Дата: 15.01.2018 16:17

Через тиждень після Різдва 13 січня українці відзначають старий новий рік - Щедрий вечір (свято преподобної Меланії, або Меланки). Вважалося, що Меланка-Вода приходить на Щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні торжества та справити гостини.

У цей день, за традицією, хлопці й дівчата ходять від хати до хати, щедруючи - бажаючи господарям щедрого вечора, доброго здоров’я та добробуту у новому році. Із давніх-давен щедрування супроводжувалось магічними діями, музикою, танцями, пантомімою, обрядовими іграми з масками. Величальних обрядових новорічних пісень — щедрівок, співали окремо господарю, господині, хлопцю, дівчині, усій родині. Були щедрівки дитячі, жартівливі, пародійні. Щедрували також групами: «Меланка», «Василь» та «Ряджені».

В кожному регіоні України молодь щедрує по різному, хтось водить ряджену козу, хтось заводить до хати коня щоб прийдешній рік був, для господарів оселі, вдалим.

Звісно багато традицій до сьогоднішнього дня не збереглося, але дуже добре що молодь Кіптівської об’єднаної територіальної громади пам’ятає як щедрували їхні діди та прадіди і пощедрували на славу в ніч з 13 на 14 січня 2018 року!