Соціальні історії

УДОВИЧЕНКО ОЛЕГ

Нелегка доля випала цій дитині, у вісім років став сиротою при живих батьках яких за зловживанням алкоголем, позбавили батьківських прав, дуже серьозні проблеми зі здоров’ям (запущена 4 ступінь сколіозу) і здавалось ніякої надії. Але завдяки керівництву громади, спеціалістам сектору по роботі з сім’ями,дітьми та молоддю, вдалося допомогти і цій дитині.Всією громадою збирали кошти,велику допомогу надали  Громадські організації, агрогосподарство «Урожайний дім»,свій вклад зробили також батьки Олега,які змінили свій негативний стиль життя та почали перейматись життям сина. Після вдалої операції, яку провели в дитячій лікарні «Охмадит»,Олег вчиться жити по-новому,без викривленого позвонка та постійних болей в спині, без постійної думки,як жити дальше і за все дякує людям,які не залишилися байдужими до його долі.

НАДЯ ОБАБКО

Надя Обабко з с. Підлісне – дитина з родини, яка перебувала в складних життєвих обставинах по причині зловживання батьками алкогольними напоями. Завідуюча сектором Бриль О.М. постійно працювала з цією родиною,щоб хоча б якось полегшити долю дитини,але склалося так,що мати дівчинки померла від алкоголю, а батьку дитина стала не потрібна. Дівчинку, після нетривалого перебування в Ніжинському реабілітаційному центрі,взяла до себе нова   родина де її люблять,де вона потрібна.

СІМ'Я ЄРМАКОВИХ

Багато зусиль було докладено спеціалістами сектору, щоб допомогти цій сім’ї вийти з складних життєвих  обставин .  Єрмаков Сергій виховує дитину разом з дідусем та бабусею, мати покинула 1,5 річну доньку Настю і вже на протязі шести років її життям не цікавиться.    За сприянням юридичної та соціальної служби Кіптівської громади, рішенням   Козелецького суду було встановлено  батьківство  Ермакову Сергію  відносно   дитини Сінгх  Анастасії  Кульвіндерівни,  видано нове свідоцтво про народження тепер Настя- Єрмакова Анастасія Сергіївна. Коли дитина хворіла, виконкомом сільської ради, було прийняте рішення  про виділення 1 тис.грн. для лікування дитини.  Неодноразово цій родині, продуктами, одежею, матеріалами для ремонту,допомагала благодійна організація  «Мир Вашому Дому»,з якою співпрацює сектор.  На сьогоднішній день дитина забезпечена всім необхідним,  з задоволенням відвідує школу, куди її кожний день підвозить  шкільний автобус  ,хоча вона єдина дитина, яка проживає й у самому віддаленому селі громади. Батько влаштований на роботу на підприємство «Форнетті». Життя родини поступово налагоджується.

ДІАНА ЛАБУТА

Діані три рочки, а вже  залишилась сиротою,при живих батьках. Народилась дитина в неблагополучній сім’ї, мама постійно ухилялась від виконання батьківських обов’язків,зловживала алкогольними напоями і в нетверезому стані вимагала забрати від неї доньку. Всі зусилля спеціалістів сектору,сільської ради, на виправлення ситуації, давали тільки тимчасові результати. Мати серед ночі визвала поліцію вимагаючи негайно забрати дитину. Зараз Діана знаходиться в Ніжинському реабілітаційному центрі і маємо надію, що в найближчий час, дитину заберуть до прийомної сім’ї.

БАГАТОДІТНА СІМ'Я ГРИЦЕНКІВ

Велику увагу спеціалісти сектору приділяють багатодітним родинам, які знаходяться в складних життєвих обставинах, їм надаються всі види  послуг. Допомога в оформленні документів для отримання соціальних  виплат для дітей, допомога в медичному обстеженні ,  консультації по різним, хвилюючим родину, питанням. Діти з цих родин відпочивали на  Азовському морі,безкоштовно відвідали ляльковий театр в м.Чернігові, їздили на перегляд дитячого фільму в кінотеатрі ім.Щорса,каталися на різних атракціонах у міському парку відпочинку, пригощалися солодкою ватою та солодощами, які для них   придбали місцеві підприємці. Неодноразово цим сім’ям надавалась гуманітарна допомога,благодійна організація «Країна добрих справ» виділила самим маленьким, дитяче харчування, благодійна організація «Мир Дому Вашому»-одежу для всієї сім’ї. Сектор продовжує співпрацю з цими організаціями і маємо надію,що всі сім’ї в СЖО отримають гуманітарну допомогу.